SKANDAL! UEFA Chcę ukarać Legię za transparent kibiców o Powstaniu Warszawskim! [FOTO]

Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie dotyczące meczu Legia Warszawa – FK Astana, który rozegrany został w ostatnią środę przy ulicy Łazienkowskiej. Zarzuty wobec Legii obejmują: “niedozwolony transparent oraz zablokowane schody”. Sprawa przez komisję zostanie rozpatrzona 17 sierpnia.

Artykuł 16 regulaminu dyscyplinarnego UEFA punkt 2 e) mówi o tym, że klub może zostać ukarany za zachowanie kibiców:

e) użycie gestów, słów, przedmiotów albo innych środków do przekazania wiadomości, która nie nadają się do widowiska sportowego, w szczególności przesłania, które są polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub o prowokacyjne.

W październiku 2015 roku Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę 25 tys. euro za transparent, który został rozłożony w sektorze gości podczas wyjazdowego meczu z FC Midtjylland. Kibice Legii wywiesili w Herning płótno z hasłem “Europe wake up”.

źródło: legia.com

4 komentarzy do “SKANDAL! UEFA Chcę ukarać Legię za transparent kibiców o Powstaniu Warszawskim! [FOTO]

 • 4 sierpnia 2017 at 18:41
  Permalink

  Kara za przypominanie historycznej prawdy o NIEMIECKICH zbrodniach!!!..To nie byli żadni, mityczni, naziści..tylko SZWABY!!!

  Reply
 • 4 sierpnia 2017 at 21:28
  Permalink

  No to już chyba nie jesteśmy u siebie. Już nam mówią kogo mamy kochać ,….

  Reply
 • 5 sierpnia 2017 at 00:25
  Permalink

  Nie płacić kar!!! Nagłośnić tą sprawę!!! Jak by straszyli, że zawieszą Legie dalej nie płacić. Minister Sportu nawet powinien to nagłośnić. Nie dajmy stłamsić się zachodniej propagandzie! Nie dajmy zmieniać naszym oprawcom Naszej historii! Teraz jest ten czas i to wydarzenie. Trump nie wystarczył jak widać. Teraz to Polska ma nagłośnić sprawę i powiedzieć jeszcze raz kto rozpoczął II wojnę światową i kto był katem, a kto ofiarą!!!

  Reply
 • 5 sierpnia 2017 at 00:26
  Permalink

  Nie płacić kar!!! Nagłośnić tą sprawę!!! Jak by straszyli, że zawieszą Legie dalej nie płacić. Minister Sportu nawet powinien to nagłośnić. Nie dajmy stłamsić się zachodniej propagandzie! Nie dajmy zmieniać naszym oprawcom Naszej historii! Teraz jest ten czas i to wydarzenie. Trump nie wystarczył jak widać. Teraz to Polska ma nagłośnić sprawę i powiedzieć jeszcze raz kto rozpoczął II wojnę światową. Kto był katem, a kto ofiarą!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >