Schetyna przegiął! Te słowa o emerytach należy mu przypomnieć przy wyborach!

Te słowa, które Grzegorz Schetyna wypowiedział wczoraj w „Faktach po Faktach” w TVN, należałoby mu przypomnieć przy okazji najbliższych wyborów parlamentarnych.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej sugeruje, że Polska nie może utrzymywać rzeszy emerytów. Wszystko to w kontekście obniżenia wieku emerytalnego, którego dokonało Prawo i Sprawiedliwość zgodnie z obietnicami – po tym, jak Platforma ten wiek podwyższyła, choć obiecała tego nie robić.

Ciężko pracujący Polacy chcieli obniżenia wieku emerytalnego, by móc pożyć jeszcze czymś innym niż tylko praca. Między innymi dlatego zagłosowali na partię Jarosława Kaczyńskiego. Dziś Schetyna zapewnia, że Platforma Obywatelska będzie chciała znów podwyższyć wiek emerytalny.

– Jest konieczna rozmowa ze stroną społeczną, bo trzeba urealnić ten wiek emerytalny – stwierdził Schetyna. „Urealnić” może oznaczać tylko jedno w sytuacji, gdy Schetyna i jego partia ciągle powtarzają, że Polski nie stać praktycznie na nic.

– Polska jest krajem, w którym kobiety przechodzą w najmłodszym, najniższym wieku na emeryturę. To problem dla następnych pokoleń – uważa Schetyna.

– Dzisiaj polityka PIS jest absurdalna. Nie dba o następne pokolenia, które będą miały ogromny problem z utrzymaniem tej wielkiej rzeszy emerytów, dlatego chcemy…

…CZYTAJ DALEJ…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >