BRAWO! Broń dla każdego Polaka! Projekt ustawy został ZATWIERDZONY!

Jednogłośnie w głosowaniu na posiedzeniu Komisji Ustawodawczej, projekt ustawy o broni i amunicji uzyskał pozytywną opinię. Przypomnę, że projekt do Komisji Ustawodawczej został skierowany przez Marszałka Sejmu z powodu podejrzenia jego niezgodności z prawem europejskim.

W posiedzeniu Komisji Ustawodawczej uczestniczył poseł sprawozdawca Bartosz Józwiak wraz z autorem projektu Jarosławem Lewandowskim. Poseł Bartosz Jóźwiak zaprezentował założenia projektu. Poseł Józwiak wskazał, że projekt uwzględnia już obowiązującą dyrektywę europejską, a projekt nie wprowadza niekontrolowanego i powszechnego dostępu do broni palnej, a opinie prezentowane w tym przedmiocie są fałszywe.

Zdaniem posła sprawozdawcy projektowana ustawa jest odejściem od dziedzictwa PRL, gdy to broń była traktowana jako nagroda dla obywatela. Projekt wprowadza jednoznaczne kryteria uzyskania pozwolenia na broń oraz przesłanki uzasadniające odmowę wydania pozwolenia na broń, definitywnie zrywając z uznaniowością.

 

Tylko przesłanki negatywne będą uzasadniać mogły odmowę wydania pozwolenia na broń. Istotną nowością projektu jest rezygnacja z pozwoleń do celu i propozycja zmiany organu wydającego pozwolenia na broń. Projekt proponuje starostwa powiatowe, ale w tym zakresie jest oczywiście miejsce do dyskusji ,wskazał poseł Józwiak.

Dalej poseł sprawozdawca wskazywał, że projekt wprowadza system pozwoleń na broń ze względu na techniczne kryteria broni palnej z uwzględnieniem reguły, że im większe kompetencje posiadacza broni tym więcej rodzajów broni może on posiadać. Jak wskazał poseł Bartosz Józwiak projekt posiada słowniczek pojęć, przez co eliminuje wiele problemów wynikających z niejednoznaczności słów użytych w obecnej ustawie o broni i amunicji.

“Gazeta Wyborcza” już zaczyna przebierać nogami. Oto posłowie Kukiz”15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie. Co ciekawe, projekt ustawy już zaopiniowała pozytywnie sejmowa komisja ustawodawcza. A środowiska lewicowe już zaczynają atak….
…CZYTAJ DALEJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ…

 

 

21 komentarzy do “BRAWO! Broń dla każdego Polaka! Projekt ustawy został ZATWIERDZONY!

  • 16 sierpnia 2017 at 17:16
    Permalink

    Przecież zdobycie broni nie jest trudne. Obecne przepisy nie pozwalają na posiadanie tylko osobom chorym umysłowo. Każdy kto choć odrobinę chce może dostać pozwolenie na posiadanie.

    Reply
    • 16 sierpnia 2017 at 19:40
      Permalink

      Starałeś się w ogóle o broń , że tak twierdzisz? czy tylko chcesz zrobić ferment w dyskusji? jak by było takie proste jak twierdzisz to by nie trzeba był nic zmieniać, a jednak idą zmiany na szczęście.

      Reply
    • 17 sierpnia 2017 at 14:39
      Permalink

      Jak masz tatusia milicjanta to pewnie jest ci łatwo.

      Reply
      • 21 sierpnia 2017 at 17:11
        Permalink

        Chyba POLICJANTA jeśli już … od razu widać żeś niedorozwinięty komuch.. .taki nigdy już się nie przestawi, zawsze będzie już żył w PRLu buhaha 😀

        Reply
    • 9 października 2017 at 11:42
      Permalink

      Obecnie sytuacja nie jest normalna i jest po prostu korupcyjna zależy od jakiegoś tam człeka w Komiariacie policji. Nie może być miejsca na uznaniowość w państwie prawa. Jasne kryteria tak jak chce Kukiz ktoś je spelnia to dostaje pozwolenie i tyle. Obecny system jest korupcyjny dają pozwolenia na broń znajomym i znajomkom a normalnemu człowikowi kładą kłody pod nogi i koszty rosną. Jak ktoś się starł to wie.

      Lewaki jak sie boją to niech się zamkną u czubków tam będą mieli bezpiecznie i bez broni. Statystyki jasno pokazują, że tam gdzie jest broń tam spada liczba włamań i kradzieży co jest zmorą Polski i z czym polska policja nie dość, że sobie nie radzi to jeszcze lekceważy takie sprawy.

      Reply
  • 16 sierpnia 2017 at 20:08
    Permalink

    Super.
    Juz kibole nie będą musieli lać sie kijami, tylko sie wystrzelają.

    Reply
    • 19 sierpnia 2017 at 18:06
      Permalink

      Takiemu mądremu jak ty to nawet scyzoryka by nie dał.

      Reply
    • 20 sierpnia 2017 at 23:32
      Permalink

      Co Ty nie powiesz?! Przecież już od lat każdy może mieć czarnoprochowca, kibole też, a jakoś jeszcze nikt nie zginął od kuli kal. 11,2 milimetra.

      Reply
  • 16 sierpnia 2017 at 20:57
    Permalink

    Kupisz sobie broń, nie mając nic na sumieniu??? Nie. A Twój sąsiad, nieprzyjaciel, “Prawdziwy Polak” kupi. Wraz z partią narkotyków dla kurażu.

    Reply
    • 17 sierpnia 2017 at 11:40
      Permalink

      Maniek tu się akurat z Tobą zgodzę. Ostatnio w weekend wychodzę na dwór rozpalić grilla i widzę jak mój sąsiad po podwórku lata z siekierą, nożem kuchennym, mikserem, nożyczkami, kluczem do kół, wałkiem do ciasta, nożykiem na grzyby i wszystkimi ŚMIERTELNYMI przedmiotami. Pobiegłem do drugiego sąsiada ale ten tak samo! Wsiadłem w auto i przejechałem się przez wioskę i chyba tylko ja nie brałem narkotyków bo wszyscy sąsiedzi biegali z nożami, pałkami i siekierami.
      P.S. Na przyszłość zanim coś powiesz ZASTANÓW się 100 razy zamiast pier..lić głupoty.

      Z wyrazami szacunku
      Barti

      Reply
      • 17 sierpnia 2017 at 11:44
        Permalink

        Maniek przepraszam Cię, chodziło mi o wpis NO!. Swój komentarz kieruje w odpowiedzi do NO!

        Z wyrazami szacunku
        Barti

        Reply
      • 17 sierpnia 2017 at 17:58
        Permalink

        Opisana przez ciebie sytucja wskazuje ze mieszkasz w zakładzie psychiatrycznym.

        Reply
    • 29 sierpnia 2017 at 19:40
      Permalink

      Nie mam nic na sumieniu i mam 6 szt broni. Bo lubie.

      Reply
  • 16 sierpnia 2017 at 21:45
    Permalink

    Trzeba zakupić niezwłocznie! Lepiej mieć coś do obrony przed bojówkami NSDApiSS.

    Reply
  • 17 sierpnia 2017 at 14:11
    Permalink

    to na razie opinia o projekcie w komisji , ciekawe kiedy bedzie glosowanie nad finalna ustawą i jak wyjdzie.
    Ogólnie ustawa OK , natomiast powinna byc zmieniona tak aby osoby posiadajace licencję sportową mogły nosić bron podobnie jak aktualnie. Dla tych osób aktualny projekt to zaostrzenie przepisow o noszeniu broni.

    Reply
  • 17 sierpnia 2017 at 16:18
    Permalink

    Teraz W Zeitung będzie musiała wypastować Meksykanina, żeby mógł się poczuć ostrzelany 😀

    Reply
  • 17 sierpnia 2017 at 19:00
    Permalink

    Ten projekt, jeśli jest prawdziwy powinien mieć tytuł BRZYTWA DLA MAŁP . Polacy nie dorośli, im wystarczy kij, cep i parszywy język.

    Reply
    • 18 sierpnia 2017 at 12:44
      Permalink

      ” Bronicz” jeśli nie dorosłeś, boisz się broni to jej nie kupuj i od razu weź: : “nie pierdol”

      Reply
      • 21 sierpnia 2017 at 17:21
        Permalink

        A Ty masz jakieś lęki? To może potrzebny raczej psychiatra…

        Reply
        • 21 sierpnia 2017 at 17:32
          Permalink

          Prześladują Cię postaci z filmów… a może do komarów chcesz strzelać… czy do ludzi? To raczej Ty nie dorosłeś i pewnie nigdy nie dorośniesz.

          Reply
  • 22 sierpnia 2017 at 13:20
    Permalink

    Najlepiej wszystko zaostrzyć albo zdelegalizować dzieci komuchów. Kiedy wkońcu wasze małe mòżdżki zrozumieją że jak złodziej chce ukraść to ukradnie a jak paychol chce zabić to zabije choćby nożem do masła. Musimy mieć prawo do obrony domu posesji wszelkimi środkami. Jak wejdą wam do domu kiedyś ciapusy i wyruchają wasze stare to może to przemyślicie wkońcu.
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich .

    Reply