Mocna reakcja elit PiS-U na decyzję prezydenta! Jest odpowiedź!

Decyzja  Andrzeja Dudy zaskoczyła wiele osób, jednak szczególnie zszokowani są politycy Prawa i Sprawiedliwości, nikt nie spodziewał się, że prezydent zdecyduje się zawetować ustawy ekipy rządzącej reformujące sądownictwo.

Rzeczniczka PiS  Beata Mazurek skomentowała decyzję Andrzeja Dudy w dwóch zdaniach.

 

 

 

– To nie była propozycja absolutnie uzgodniona z PiS. Musimy się zastanowić, jak się do niej odnieść – oświadczyła Beata Mazurek.

Wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość ustawy dają bardzo duże kompetencje prokuratorowi generalnemu, Duda jest temu, przeciwny uważa, że jest to niezgodne z tradycją naszego kraju, do samej sprawy reformy oznajmił, że jest potrzebna, ale powinna pójść w inną stronę, zdaniem Pana Prezydenta, sędziów powinien wybierać sam Sejm większością 3/ 5 głosów.

Na decyzję Andrzeja Dudy odpowiedział również poseł partii rządzącej Jacek Stasin.

Ja obawiam się, że ta decyzja pana prezydenta może spowodować, że na reformę, na realną reformę polskiego sądownictwa będziemy niestety musieli jeszcze długo poczekać – mówi Jacek Sasin.

2 komentarzy do “Mocna reakcja elit PiS-U na decyzję prezydenta! Jest odpowiedź!

 • 25 lipca 2017 at 09:03
  Permalink

  Witam odpowiadam ogólnie na temat wypowiedzi. Prezydent ma dobre serce i poszedł na rękę Tym Sędziom ,którzy będą musieli odejść na emeryturę zaznaczył wyraźnie ze nie wszyscy będą zadowoleni juz tłumacze inni zostaną wyrzucenia z pracy tak się ma weto fo tej ustawy .A Opozycjia ma swoje 5 minut. Czasem musi być źle żeby później było lepiej i tylko lepiej kochani Rodacy zapamiętaj cie mojego posta to prawda św.

  Reply
 • 25 lipca 2017 at 12:07
  Permalink

  Zobaczymy jaki projekt Duda napisze. Oburza mnie to veto

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >