WAŻNE! To już pewne! Facebook będzie PŁATNY! Internauci załamani!

Darmowy Facebook? Niedługo to się skończy. Gigant zapowiedział wprowadzenie opłat na najpopularniejszym na świecie portalu społecznościowym.

Rejestracja w dalszym ciągu jest bezpłatna, a użytkownicy nie muszą płacić abonamentu za dostęp do swojego konta, ale serwis ugiął się pod naciskiem News Media Alliance – organizacji, która zrzesza 2 tys. serwisów internetowych, m.in. „The New York Times” i „The Wall Street Journal”. W końcu zaczął poważnie myśleć o wprowadzeniu płatnych treści w Stanach Zjednoczonych, a docelowo – również w innych częściach świata.

Dostęp do płatnych materiałów nie jest żadną nowością. Takę politykę stosuje wiele serwisów newsowych, np. wyborcza.pl. Jednak teraz szykuje się prawdziwa rewolucja na Facebooku.

Chodzi o mechanizm „Natychmiastowych Artykułów” (ang. „Instant Articles”), który od 2016 r. umożliwia wydawcom publikowanie artykułów bezpośrednio na Facebooku. Mogą to robić, zamiast umieszczać linki w postach. Instant Articles ładują się w ułamku sekundy (na ukazanie się tekstu trzeba poczekać nie dłużej niż 0,3 sekundy).

To 12 razy szybciej niż wyświetlenie artykułu w zwykłym serwisie z wiadomościami, gdzie średni czas ładowania artykułu wynosi ok. 3,6 sekundy.

Jak poinformował techcrunch.com, serwis może wprowadzić płatności za ….

…CZYTAJ DALEJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ…

 

źródło:  dobreprogramy.pl, techcrunch.com, spidersweb.pl, se.pl

2 komentarzy do “WAŻNE! To już pewne! Facebook będzie PŁATNY! Internauci załamani!

 • 21 lipca 2017 at 23:56
  Permalink

  Bardzo dobrze! Im szybciej padnie, tym lepiej.

  Reply
 • 22 lipca 2017 at 10:31
  Permalink

  to się na NK wróci!!!! 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >