Waszczykowski OSTRO do wiceszefa KE! – Nikomu nie muszę się tłumaczyć!

Dopóki proces legislacyjny się nie skończy, nie mam podstaw, by komukolwiek się tłumaczyć – powiedział w wywiadzie dla radia RMF FM szef polskiej dyplomacji.

Komisja Europejska ma ponownie wrócić do sprawy Polski w następnym tygodniu – zapowiedział Timmermans.  Zaznaczył jednocześnie, że Komisja jest “bardzo bliska zastosowania Artykułu 7″ czyli tzw. “opcji nuklearnej”.

Opozycja wielokrotnie wzywała państwa członkowskie Unii Europejskiej do nałożenia na polski rząd dotkliwych sankcji w tym również tych finansowych.  Tego typu kary według unijnych ekspertów są nierealne:

Aby Artykuł 7. mógł wejść w życie, potrzebna jest jednomyślna decyzja wszystkich państw członkowskich, ale to trudne, bo takiej samej procedurze są poddane Węgry, a i inne rządy krajowe mogą zablokować taką karę” – zauważa Michał Broniatowski z POLITICO.

Zapowiedziana przez niego oddzielna procedura naruszenia, co do której “nie ma wątpliwości,że zostanie wdrożona”, będzie mogła być jednak podjęta na dobre dopiero we wrześniu. Wymaga ona wskazania konkretnego aktu prawa Unii, który Polska ewentualnie naruszyła w procesie reformy sądownictwa. W przypadku niedawnych sporów w sprawie zmian w Trybunale Konstytucyjnym Komisja nie była w stanie stwierdzić takiego naruszenia“.

Unia poczeka, aż ustawy sądownicze zostaną przyjęte i dopiero wtedy może podjąć działania“. – czytamy na końcu artykułu.

źródło: Onet.pl,  POLITICO

 

Jeden komentarz do “Waszczykowski OSTRO do wiceszefa KE! – Nikomu nie muszę się tłumaczyć!

  • 20 lipca 2017 at 05:42
    Permalink

    Niedługo dojdzie do tego, że nie będziemy mogli przeprowadzoś żadnej reformy, bo narazimy sie Timmurowi i jego drużynie. Podovała im się, Polska podległa, z której mogli doić i wmawiać jeszcze, ile to kasy w nas pompują. Hipokryzja i nic więcej. Dobrze, że pan Waszczykowski, wie jak rozmawiać z Timmurem i jemu podobnym. Krótko za ryj

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >