SKANDAL ! Głównodowodzący sił zbrojnych nie da się dymać Macronowi!

Podczas gdy Polskie media żyją tematem sądownictwa, we Francji powstał otwarty konflikt pomiędzy prezydentem Emmanuelem Macronem a głównodowodzącym sił zbrojnych Pierrem de Villers.

Według informacji mężczyźni pokłócili się po tym, jak Emmanuel Macron poinformował o cięciach budżetowych. Generał na decyzję prezydenta zareagował bardzo emocjonalnie, według doniesień użył niecenzuralnego słownictwa i podał się do dymisji, którą przyjął prezydent.

 

“Nie będzie mnie tak dymał ” –

stwierdzić miał de Villers.

 

Żołnierz swoją decyzję tłumaczył dobrem państwa. Mówił, że obecna sytuacja nie pozwala mu w sposób kompetentny wypełniać swoich obowiązków w zagwarantowaniu Francji niezbędnego bezpieczeństwa .

 

 
“W obecnie panujących warunkach nie jestem w stanie zagwarantować solidnej obrony, która wierzę, że jest potrzebna, aby chronić Francję i Francuzów “

 

 

– powiedział lokalnym mediom generał

Republika Francuska zgodnie z zaproponowanymi przez Macrona cięciami w budżecie będzie musiała bardzo mocno odejmować sobie od ust, gdyż otrzyma o 850 milionów euro mniej niż w zeszłym roku, różnica jest więc widoczna gołym okiem .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >