Tak nami manipulują! Ta sama wiadomość w TVN i TVP. Czy oni naprawdę pokazują to samo miejsce?

To już nie jest realizowanie linii programowej, ale jawna manipulacja. Przyjrzeliśmy się wiadomościom podawanym przez TVN i TVP. Oczywiście temat nr jeden to protesty pod sejmem. Zobacz w jaki sposób dokładnie tą samą informację przekazały obie stacje. 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że żadna stacja nie przekazała swoim odbiorcom rzetelnych informacji. Tak jak TVP pokazało wszystko w jak najgorszym świetle, tak oglądając TVN można było odnieść wrażenie, że to najcudowniejsza, pokojowa demonstracja wypełniona samymi praworządnymi obywatelami zatroskanymi o nasz kraj.

Problem w tym, że ani TVP ani TVN nie oddali prawdziwej atmosfery jaka panowała na miejscu, nie mówiąc już o rzetelnym przekazywaniu faktów.

Idealnie obrazuje tą dezinformację grafika, która krąży w internecie. Są to dwa sklejone kadry: jeden właśnie z TVN, drugi z TVP.

Widać na zdjęciu dokładnie to samo miejsce pod sejmem, o tej samej godzinie, ale coś tu się nie zgadza…

Ma być tak, żeby było “rzetelnie”. Oto efekty:

Ta sama godzina, to samo miejsce i dwa zupełnie różne obrazy rzeczywistości. Oto najlepszy przykład jak media manipulują…

Opublikowany przez Anty-fake news. Prawda czy fałsz? na 16 lipca 2017

I jak wam się to podoba?

 

3 komentarzy do “Tak nami manipulują! Ta sama wiadomość w TVN i TVP. Czy oni naprawdę pokazują to samo miejsce?

 • 17 lipca 2017 at 15:42
  Permalink

  Manipulacje zawsze byly i będą, chyba ze wszystkie stacje tak jak za 8 lat PO będą rządowe i Cenzurowane z niepowodzeń i przekrętów rządzących. widziałem relacje na żywo telewizji internetowej idz pod prąd… realnie bylo dosyć mało osób, spora ilość ludzi przyszła popatrzeć na to co będzie się działo itp. Swoją drogą za to co pan Schetyna publicznie mówił i robił to w np stanach by siedział już za zdradę stanu ale trybunał i sędziowie są Jeszcze PO a to się powoli zmienia i tu mają wielki ból dupy. Oczywiście żeby nie było reforma sądownictwa nic poza zmianami w kadrach nie da, wiec i tak będą musieli kiedyś zmienić tą ustawe…

  Reply
 • 18 lipca 2017 at 10:42
  Permalink

  No cóż… TVN zawsze było za tą całą Opozycją i innymi manipulantami. TVP pokazuje jak jest.

  Reply
 • 22 września 2017 at 22:09
  Permalink

  TYP znaczy Polska. TVN znaczy Niemiecka To dla tych co nie wiedzieli.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >