Ostra wymiana zdań dziennikarki TVP z posłem PO. Takiej akcji jeszcze nie było!

Relacje między pracownikami telewizji publicznej a posłami Platformy Obywatelskiej można z pełną odpowiedzialnością zaliczyć do tych z kategorii postępującego konfliktu. Takich scen w mediach publicznych już bardzo dawno nie było. Dziennikarze i politycy są do siebie tak wrogo nastawieni, że wkrótce może dość do rękoczynów na wizji.

W wieczornym wydaniu „Gościa Wiadomości” w TVP Info gościem programu był poseł PO Tomasz Lenz. Prowadząca program – Danuta Holecka wytrwale pytała posła o słynnego SMS-a do parlamentarzystów opozycji, co doprowadziło do zarzewia konfliktu na żywo. Prowadząca bez żadnych hamulców zapytała wprost parlamentarzyste o pucz.

Czy będzie kolejny pucz? – pytała Danuta Holecka.

– Czy normalnym jest umieszczanie ustawy o zmianach w Sądzie Najwyższym w środku nocy. W Ewangelii św. Mateusza jest napisane, że złodziej przychodzi nocą. To zaskakująca sytuacja, że władza w ciągu dnia boi się to ogłosić społeczeństwu  – odpowiedział prowadzącej poseł PO.

Kolejno zdenerwowana redaktor Holecka zaczęła dopytywać dlaczego poseł Platformy Obywatelskiej atakował dziennikarza jej stacji. Po burzliwej wymianie zdań prowadząca zaproponowała agresywnemu posłowi… szklankę melisy. 

– Może jest Pani potrzebna, mi wystarczy woda – zripostował Lenz.

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami narastającego konfliktu między dziennikarzami TVP a posłami PO. Platforma Obywatelska bardzo negatywnie przyjęła roszady w telewizji publicznej, które na samym początku kadencji parlamentu przeprowadziły władze Prawa i Sprawiedliwości. Od tamtej pory coraz częściej z ich ust słyszymy określenia typu: TVPiS,  które bezpośrednio mają uderzać w obecny skład telewizji polskiej.

źródło: pikio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >