Pilne! Opłata paliwowa to była zasłona dymna! W nocy PiS wykonał NIEOCZEKIWANY ruch!

Ta noc w polskiej polityce była jedną z bardziej burzliwych ostatnich lat. Obywatele RP usiłowali wedrzeć się do sejmu, gdzie jak się okazało, Prawo i Sprawiedliwość zrealizowało kolejny swój cel.

Opłata paliwowa miała być jedynie zasłoną dymną?

Tak właśnie komentują tą sprawę publicyści.

“Nie wiem jaki geniusz podpowiedział Prawu i Sprawiedliwości przepychanie kolanem dodatkowego opodatkowania paliwa, ale musiał być to geniusz zła” – pisze w Opiniach Wirtualnej Polski Marcin Makowski. By za chwilę dodać, że oto „postanowiono zrobić coś, co zdenerwuje wyborców znacznie bardziej, niż dziesięć Trybunałów Konstytucyjnych razem wziętych.”

Wszystko przez nocne obrady. Prawo i Sprawiedliwość w nocy przyjęło projekty bez żadnych poprawek. Teraz w Polsce czeka nas prawdziwe polityczne tsunami.

Chodzi o dwie ustawy: o sądach powszechnych oraz o KRS.

Nowela ustawy o ustroju sądów powszechnych m.in. zwiększa uprawnienia ministra sprawiedliwości przy powoływaniu i odwoływaniu prezesów sądów. O godz. 2.30 w nocy Senat bez poprawek przyjął również nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Obie ustawy trafią teraz do prezydenta Andrzeja Dudy.

Za przyjęciem nowelizacji ustawy o KRS głosowało 57 senatorów, a 29 było przeciw. Wcześniej w głosowaniu oddalono wniosek o odrzucenie całej noweli. Nowela ustawy o KRS przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm – dziś wybierają ich środowiska sędziowskie. Ustawa o ustroju sądów powszechnych została przyjęta identycznym stosunkiem głosów.

O odrzucenie noweli prawa o ustroju sądów powszechnych wniósł podczas poprzedzającej głosowanie debaty wicemarszałek Senatu, Bogdan Borusewicz (PO). Uzasadniał, że regulacja łamie konstytucję m.in. w zakresie zasady trójpodziału władzy. Wicemarszałek złożył też poprawki, na wypadek gdyby Senat nie odrzucił noweli.

To jest niezmiernie ważna ustawa, ona podporządkowuje władzę sądowniczą władzy wykonawczej. Prokurator generalny, który jest ministrem sprawiedliwości, a przecież prokuratura jest stroną w postępowaniu sądowym, będzie miał prawo powołania wszystkich prezesów i wiceprezesów sądów. To jest wpływ na sądy

– argumentował. Senatorowie w głosowaniu oddalili jednak zgłoszony przez wicemarszałka wniosek o odrzucenie całej noweli.

Fakt/Wp/RMF/Pikio

23 komentarzy do “Pilne! Opłata paliwowa to była zasłona dymna! W nocy PiS wykonał NIEOCZEKIWANY ruch!

  • 15 lipca 2017 at 08:39
    Permalink

    Wsparcie cieniutkie….zadymiarze za kasę + totalni + trochę kast z rodzinami + paru naiwnych.

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 08:56
    Permalink

    a dlaczego piszecie w imieniu niemiec.
    Ja jako Polka skomentuje brawo Pis tu jest polska wlasnie

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 09:58
    Permalink

    Koniec nadzwyczajnej kasty sędziowskiej !

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 11:25
    Permalink

    Po to jest Sejm żeby tworzył prawo i je zmieniał! Kto tego nie rozumie jest po prostu głąbem! Jak się lemingom nie podoba to co robi obecny parlament nawet z tą porypaną totalną opozycją, to w najbliższych wyborach niech wybiorą lepszych … Bo dzisiaj mają tyle do powiedzenia co PiS za rządów PO-PSL jednym słowem jak “żyd na Gestapo” Może się wam to lemingi nie podobać ale takie są fakty!

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 11:47
    Permalink

    Mnie jako wyborcę Zjednoczonej Prawicy nie przeraziło, (mów za siebie) wręcz przeciwnie, wielkie brawa, koniec żydokomuny !

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 12:19
    Permalink

    Nareszcie biorą się za mafię sądowniczo-prawniczą. Nie jestem pisowcem, ale tu ich bardzo popieram. Posprzątać tę stajnię Augiasza!

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 12:37
    Permalink

    Nadzwyczajna kasta (mafia) idzie na zieloną trawke a dalej program CELA+. BRAWO. Tak trzymać i Polska będzie Polską.

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 12:56
    Permalink

    Polacy rządzą 4 strefami życiowymi.

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 14:25
    Permalink

    I CO TO ZA PILNA WIADOMOSC ? O ZMIANIE USTAWY O SADOWNICTWIE MUWI SIE OD 2 LAT A WY TU PISZECIE STRASZNY CHOROR ZE TO W NOCY SIE ROBI TO NAPISZCIE DLACZEGO W NOCY DLACZEGO POSLOWIE Z PLATFORMY PRZEDLURZAJA ZADAJAC DURNE PYTANIA ROBIA PRZERWY TYLKO PO TO ZEBY POTEM WYCHODZILO ZE POD OSLONA NOCY ;BARDZO DOBRE USTAWY WRESZCIE KASTA BRONIACA UKLADU POOKRONGLOSTOLOWEGO PUJDZIE PRECZ OD KORYTA NIE BENDZIE TAKICH SPRAW ZE JAWNIE OKRADANIE POLSKI NA MILIONY BENDZIE W SADACH KONCZYLO SIE UNIEWINIENIEM A KRADZIERZ BATONIKA KARA PARU MIESIECY WIEZIENIA ZE OSOBY WPLATANE W JAWNA KORUPCJE SA UZNAWANE ZA NIE WINNE

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 14:29
    Permalink

    I bardzo dobrze ze reformują sądownictwo! Sądy i Prokuratury to patologia. PO rozbroilo celowo wymiar sprawiedliwosci by rozkradac Polske poprzez lipne prywatyzacje, reprywatyzacje, i grupy przestepcze.

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 14:47
    Permalink

    Pis w swoim zajadlej populistycznej wladzy nie ma umiaru dlatego tez kreci bicz na siebie. Podobnie jak w bajce o rybaku i zlotej rybce.
    Brak umiaru pisowcy zgubil juz wielu dyktatorow tego swiata. Powoli przychodzi i na was czas zachlannych politykow wladzy absolutnej.

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 14:54
    Permalink

    Hahaha 🙂 na bogatości po bandzie poszli XD

    Reply
  • Pingback: Kaczyński „dostał w twarz”. Oto kto wykupił domenę Repolonizacja.pl – wSedno24.pl – w samo Sedno!

  • 15 lipca 2017 at 19:01
    Permalink

    No niestety coś w końcu należało zrobić ! To są święte krowy . . TA KASTRA ZBEZCZEŚCIŁA POLSKIE PRAWO!
    Są to ludzie bezwzględni i gdzieś maja przepisy robią co im się podoba ! Ponadto w większej części nie są polakami .

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 19:03
    Permalink

    To jest słuszna decyzja. To działo się w sadownictwie należało ukrócić! oni za nic nie odpowiadali a robili co im się podobało.

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 20:24
    Permalink

    Jestem za tą ustawą Już gorzej z sądami niż jest w chwili obecnej nie może być ta ustawa przerwie raz na zawsze ten chory system.

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 21:20
    Permalink

    Cieszę się, że ustawa o sądach zostanie wprowadzona. Trzeba pogonić tą UBecką hołotę.

    Reply
  • 15 lipca 2017 at 21:56
    Permalink

    Brawo PIS, ani kroku do tyłu

    Reply
  • 16 lipca 2017 at 02:23
    Permalink

    “…Rzad przyjal dzis w nocy o 2.30..” a ja czytam ten artykuł i jest 2.20 🙂 ale bujda…

    Reply
  • 16 lipca 2017 at 02:45
    Permalink

    SKOŃCZONY IDIOTO przeczytałem tylko kilka pierwszych zdań i wiem że jesteś kretynem JUDASZEM

    Reply
  • 16 lipca 2017 at 10:00
    Permalink

    Perfektly! A wszystko dzięki ….geniuszowi politycznemu pana Jarosława Kaczyńskiego! Nic więcej nie rzeba.

    Reply
  • 16 lipca 2017 at 22:00
    Permalink

    Bo gdy by sądy postępowały zgodnie z prawdą a nie swoim widzi misie i i własnym interesie to nie trzeba by było żadnych ustaw zmieniać.Nie może być obywateli poza prawem zwłaszcza takich co powinni tego prawa strzec.Do sądów powinno się iść po sprawiedliwość a nie wyrok.

    Reply
  • 17 lipca 2017 at 17:23
    Permalink

    Odwrotnie! To te sądy są przykrywką dla podatku od paliwa. Z sądem człowiek ma do czynienia raz na ruski rok, a za paliwo płaci ciągle.

    Reply