Zdjęcie które wstrząsnęło całym światem „ – Torebka która zmieści dosłownie wszystko ( co zabójcze )”

Mosul miejsce przepełnione biedą i nieszczęściem. To tutaj powstało zdjęcie które w ciągu ostatnich dni, wstrząsnęło światem.
Fotografia, na pierwszy rzut oka nie przedstawia niczego niezwykłego, widzimy na nim młodą kobietę, arabkę z dzieckiem na rękach, trzymającą torebkę w rękach, nikt nie spodziewałby się, że właśnie w tej torebce kobieta ukryje materiał wybuchowy…
Powszechne powiedzenie w damskiej torebce można znaleźć wszystko, dzięki tej kobiecie nabrało znaczenia dosłownego . Młoda Arabka po chwili samodzielnie wysadziła się w powietrze.
W wyniku ataku przeprowadzonego przez Arabkę śmierć poniosła Ona sama, dziecko oraz dwóch żołnierzy ISF. Zachowanie kobiety prawdopodobnie było dyktowane, przez islamistyczne wartości.
O sprawie informuje również na Twitterze ekspert doktor Wojciech Szewko:
“Mosul. Kobieta na foto (IS) chwilę później zdetonowała IED w torebce. Zabiła siebie, dziecko i 2 żołnierzy ISF.”
Największe poruszenie, wywołał jednak nie sam fakt zamachu, lecz dokonanie go przez kobietę, a nie przez mężczyznę jak bywało do tej pory.
Wnioski które nasuwają się po tym zdarzeniu są oczywiste . Sytuacje takie jak powyższa, mogą być zainicjowane przez każdego . Wykrywanie potencjalnych zamachowców wciąż stanowi nie mały problem, szczególnie gdy zamachowcy mają coraz to bardziej nowoczesne miejsca na ukrycie ładunku wybuchowego jak damska torebka….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >