Banderowiec umarł podczas przemówienia gloryfikującego zbrodniarzy UPA! [WIDEO]

Podczas uroczystości ku czci dowódcy UPA – Romana Szuchewycza umarł jeden z weteranówtej podległej mu jednostki. 91-letni Petro Wuszko umarł w trakcie wystąpienia, w którym bardzo żarliwie wypowiadał się na temat życiorysu i “osiągnięć” swojego przywódcy.

Wuszko przemawiał pod pomnikiem Szuchewycza we wsi Krakowiec przy samej granicy z Polską. Po dwóch minutach od rozpoczęcia przemowy były banderowski żołnierz zaczął się chwiać, po czym upadł i stracił przytomność. Znajdujący się na uroczystościach lekarze stwierdzili jego zgon.

Zmarły Petro Wuszko urodził się 18 czerwca 1926 roku w Kobylnicy Wołoskiej. W 1944 roku wstąpił do Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów pod pseudonimem „Orlik”. Za swą działalność na rzecz OUN-UPA był represjonowany przez władze sowieckie.

Jeden komentarz do “Banderowiec umarł podczas przemówienia gloryfikującego zbrodniarzy UPA! [WIDEO]

  • 14 lipca 2017 at 19:40
    Permalink

    Na myśl, przychodzi mi tu Biblia, kiedy to skretyniali starcy chcieli oskarżyć niewinną Zuzannę, zaś w Dziejach Apostolskich podobnie skończył kłamliwy Ananiasz i jego żona, kłamiąc w żywe oczy św. Piotrowi. Kłamstwo jest aktem gwałtu na naturze prawdy i wywołuje bardzo silny stres w kłamiącym. To dla tego źrenice podczas kłamstw rozszerzają się samoistnie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >