Ukrainizacja Polski postępuję! W Polsce powstaje coraz więcej ukraińskich sklepów, a Ukraińcy zarabiają coraz lepiej!

Obywatele Ukrainy coraz lepiej zarabiają i wydają w Polsce – tak informuje gazeta Puls Biznesu. Rosną także ich zarobki. Efektem coraz większych wynagrodzeń jest również pojawienie się na rynku ofert specjalnie dostosowanych do potrzeb naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińcy do tej pory zarabiali w Polsce stosunkowo niewiele, bo średnio 2,1 tys. zł netto miesięcznie przy pracy trwającej 54 godziny w tygodniu. W ciągu ostatniego miesiąca gwałtownie wzrosły oczekiwania płacowe Ukraińców. Z danych, które przedstawiła firma Upper Job – agencja pracy zajmującej się pozyskiwaniem pracowników za wschodniej granicy wynika, że skok oczekiwań płacowych wyniósł od 15 do 30% w ciągu ostatniego miesiąca. Zdaniem agencji, powodem wzrostu oczekiwań finansowych Ukraińców jest między innymi start prac sezonowych oraz liberalizacja obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy od 11 czerwca. Ten ostatni czynnik jest dość dużym problem dla przedsiębiorców, którzy w dużej mierze opierali się na taniej sile roboczej ze wschodu.

Podniesienie płacy minimalnej spowodowało 20-procentowy wzrost oczekiwań płacowych Ukraińców, który pogłębiany jest silnym wzrostem zapotrzebowania na pracowników z tego kraju. Zapotrzebowanie w przedsiębiorstwach rośnie o 30 proc., w rolnictwie i ogrodnictwie — o 50 proc., co przekłada się na drastyczną presję płacową i podniesienie wynagrodzeń z 8 zł do 13 zł za godzinę – mówi w rozmowie z “Pulsem BiznesuKrzysztof Inglot z Work Service’u. Jak możemy dowiedzieć się z gazety, na polskim rynku jest coraz więcej sklepów oferujących produkty z Ukrainy, jak na przykład czekolady firmy prezydenta Petra Poroszenki, żywność i inne artykułu codziennego użytku.

źródło: TV Republika

3 komentarzy do “Ukrainizacja Polski postępuję! W Polsce powstaje coraz więcej ukraińskich sklepów, a Ukraińcy zarabiają coraz lepiej!

 • 11 lipca 2017 at 09:57
  Permalink

  ten art. napisał ktoś i nie policzył tego co napisał. Donald Tramp powiedział:,, Polsce nie są potrzebni ukraińcy. Polski Rząd powinien pomóc rozwinąć się Polakom w Polsce.”

  Reply
 • 15 lipca 2017 at 09:35
  Permalink

  Straszne wieści. Polonizacja Wielkiej Brytanii i Norwegii postępuje… Brytyjczycy i Norwegowie przerażeni…
  Otwierają sklepy, zakładają firmy, miejscowi boją się o swoją pozycję bo imigranci ich zalewają…
  Podoba się? Nie?
  Ale to samo wypisujecie o imigrantach w Polsce…

  Reply
 • 29 sierpnia 2017 at 08:56
  Permalink

  Ale porównanie 5 mln przy granicy i zachodnich zarobków do naszych a przede wszystkim zmuszanie nas do wyjazdów przez biedę która np.Niemców nie zmusza do wyjeżdżania…najpierw zadbajmy o siebie…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >