Wyszło na jaw prawdziwe wykształcenie PETRU i jego droga kariery! Pełne ZASKOCZENIE!

Ryszard Petru wdarł się na scenę polityczną jako “wybitny ekonomista”, “specjalista od światowych rynków finansowych” niektórzy śmieli go nawet nazywać doktorem. Kim tak naprawdę jest Petru? Jakie posiada kwalifikacje i wykształcenie? Ktoś postanowił się tym bliżej zainteresować. Oto cała prawda. 

Coraz częściej pytano o wykształcenie lidera partii .Nowoczesna. Odpowiedź przyszła szybko, burząc jednocześnie pieczołowicie budowany pomnik “męża stanu” i “wybitnego finansisty z doświadczeniem i wykształceniem kierunkowym”.

Pan Ryszard Petru znany jest z tego, że gorąco namawiał do brania kredytów we frankach. Mienił się jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Dziś już wiadomo, że po tym jak wkopał w niezłe bagno tysiące Polaków, sam szybciutko przewalutował swój kredyt na złotówki.

Wielki polityk, wielkiego formatu!

Ostatnio pan Ryszard przedstawia się już jako polityk wielkiego formatu, kierujący największą siłą opozycyjną w Rzeczpospolitej, kandydat na szefa rządu po przejęciu władzy przez kierowaną przez niego “partyjkę”.  Być może kogoś zbulwersowały liczne, acz przecudnej urody „wpadki” pana Ryszarda, który okraszał nimi niemal każdą swoją wypowiedź. Jaka była ostateczna przyczyna działań, nie wiem, ale ostatecznie ów „ktoś” postanowił przyjrzeć się bliżej wykształceniu i kwalifikacjom naszego bohatera i wyniki swoich prac upublicznił. Ryszard bez większego zaskoczenia potwierdził te “sensacyjne” doniesienia.

Wykształcenie ekonomiczne?

Okazuje się, że nasz bohater ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Przyznajemy, to bardzo zacna uczelnia. Z tym, że pan Ryszard ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe. Jakie w związku z tym uzyskał kwalifikacje ekonomiczne – Bóg raczy wiedzieć. (Pewnie w ramach stosunków międzynarodowych sporo mówi się o ekonomicznych powiązaniach (zależnościach) pomiędzy krajami, ale żeby absolwenta tego kierunku od razu nazywać „ekonomistą”?)

Już w trakcie studiów nasz bohater został asystentem posła Władysława Frasyniuka, a z rekomendacji swego wykładowcy, dr. hab. Leszka Balcerowicza, zatrudniony został w fundacji CASE. (Centrum Analiz Społeczno – Ekonomicznych). Jest to jedna z wielu organizacji współfinansowanych przez Unię Europejską i liczne fundusze prywatne i starających się zachować wpływ na gospodarczą rzeczywistość krajów „pokomunistycznych”.

W krótkim czasie pan Ryszard został asystentem Leszka Balcerowicza, a gdy ten został wicepremierem i ministrem finansów, jego doradcą, pracując między innymi w charakterze konsultanta w biurze pełnomocnika rządu ds. reformy emerytalnej. Tu już jego gwiazda ekonomisty zajaśniała pełnym blaskiem. Bardzo szybko pan Ryszard zatrudniony został w jednym banku, potem w drugim i trzecim, za każdym razem na coraz bardziej eksponowanych stanowiskach, prawdopodobnie za coraz większe pieniądze.

Jakby nie patrzeć, bardzo szybko wykreowaliśmy gwiazdę ekonomii. Jeszcze zabawniejszy jest fakt, że sam Petru wspomina, że ukończył tą samą uczelnię co na przykład Balcerowicz czy Kołodko…

Aspiracje Ryszarda Petru w dziedzinie ekonomii nie są mniejsze niż osiągnięcia pana profesora Grzegorza Kołodki. Jednak patrząc na to co wyprawia zasiadając w ławie, śmiemy stwierdzić, że ten człowiek nigdy nie zasłynie jako “wybitny ekonomista”. Szczególnie po tym, jak zrujnował swoimi namowami życie tysięcy Polaków pchając im do gardeł kredyty we frankach szwajcarskich….

 

źródło: Dziennik Bałtycki/Pikio

7 komentarzy do “Wyszło na jaw prawdziwe wykształcenie PETRU i jego droga kariery! Pełne ZASKOCZENIE!

 • 11 lipca 2017 at 16:22
  Permalink

  On ta karierę zawdzięcza swoim rodzicom PZPRowskim aparatczykom. Balcerowicz to też PZPRowiec i ich kumpel.

  Reply
 • 12 lipca 2017 at 21:50
  Permalink

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie deprecjonuje się sama, otwierając takie kierunki, na których demagodzy, bez zdolności logicznego myślenia, uzyskują tytuły. To nie wina Petru, to wina bezmózgowia kadry profesorskiej takich kierunków “naukowych”.

  Reply
 • 14 lipca 2017 at 15:43
  Permalink

  Rumun, kurcze, RUMUN. Ze spacjalnością pieprzenie bez granic, czyli stosunki międzynarodowe. Praktycznie – bzykanie Szmidt na Maderze.
  To rumuneria jedna….

  Reply
 • 13 sierpnia 2017 at 14:50
  Permalink

  Typowy teczkowy….miernota wśród miernot….w otoczeniu specjalistów od zagadnień Marksizmu i Leninizmu…qpa ze śmiechu !

  Reply
 • 14 września 2017 at 17:06
  Permalink

  Kieunek Miedzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne zostal utworzony w SGH w zastepstwie wydziału Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej planowania i Statystyki. Aby moc studiować na tym wydziale trzeba bylo zdac egzaminy z dwu języków obcych. 1 biegle, drugi na poziomie dobrym. W trakcie edukacji nalezy zdac egzaminy z przedmiotow ogolnych dla SGH oraz kierunkowe przedmioty wsrod ktoeych znajdziecie miedzynarodowe prawo cywilne handlowe, poswieca sie czas na opanowanie incoterms jak rowniez na umiejetnosc znajdywania informacji w roznych systemach prawnych. Absolwent tego kierunku potrafi poradzic sobie w srodowisku miedzynarodowego handlu. Rozumienie ceł inroznych systemów podatkowych jest kwintesencja jego pracy. Trzeba bylo sie uczyc by zostac wykpiwanym przez was ekonomista.
  Tez absolwent tego kierunku. Zaczynalem hz na sgpis a skonczylem Msg na sgh

  Reply
  • 19 września 2017 at 20:51
   Permalink

   30 lat temu było inaczej na tej uczelni.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ