Skandaliczne słowa ZBRODNIARZA do Polaków! “Naplułbym wam w mordę!”

Ukraiński deputowany, syn jednego z liderów ukraińskich nacjonalistów Romana Szuchewycza Jurij skomentował oświadczenie ministra spraw zagranicznych Polski odnośnie potencjalnego przystąpienia Ukrainy do UE i rozwiązywania problemów historycznych związanych z nazwiskiem Stepana Bandery.

Ukraiński deputowany, syn jednego z liderów ukraińskich nacjonalistów Romana Szuchewycza Jurij skomentował oświadczenie ministra spraw zagranicznych Polski odnośnie potencjalnego przystąpienia Ukrainy do UE i rozwiązywania problemów historycznych związanych z nazwiskiem Stepana Bandery. Jak pisze „Obozrewatiel”, polityk oświadczył, że Polska nie ma prawa mówić Ukrainie, kogo należy uważać za bohatera, a także dodał, że jest gotów „plunąć Polakom w mordę”.

Ukraina powinna sama zdecydować, kogo wynosić do rangi bohatera i jaką ścieżkę rozwoju wybrać, a nie słuchać swoich sąsiadów — ani z zachodu, ani ze wschodu. Jak pisze „Obozrewatiel”, o tym powiedział ukraiński deputowany, syn Romana Szuchewycza Jurij, komentując oświadczenie polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o tym, że Polska zawetuje potencjalne przystąpienie Ukrainy do UE, jeśli nie zostaną rozwiązane kwestie historyczne.„Jeśli zaczniemy uważać, że ich w ogóle nielegalnie przyjęto do UE, to możemy również przedstawić wiele pretensji do Polaków” — powiedział Szuchewycz, przytaczając kilka przykładów pretensji wobec Polski.

„Na przykład to, co realizują i te falsyfikacje, których dokonali. I to, co robili do czasu ukrainizacji Wołynia w latach 30., to osadnictwo. Następnie operacja „Wisła”. Nawiasem mówiąc, 11 milionów Niemców to również ludobójstwo narodu, których oni zesłali z zachodnich ziem. Ponieważ jedną z form ludobójstwa jest masowe przesiedlenie, wysiedlenie narodu. Oni zrobili to z Ukraińcami, zrobili to z Niemcami. I uważam, że w tym przypadku ich nielegalnie przyjęto do UE, jeśli nie ukajają się, a oni nie żałują tego” — powiedział.

Szuchewycz uważa również, że jeśli Polacy postrzegają siebie jako partnerów Ukrainy, to nie powinni się zachowywać w ten sposób.

„Po co tacy partnerzy? To są tacy partnerzy, którzy chcą, abyśmy tańczyli pod ich melodię. Po tym wszystkim kim są Polacy, że powinni za nas decydować, kto jest dla nas bohaterem, a kto nie, kto zasłużył się Ukrainie, a kto nie” — dodał.Odpowiadając na pytanie, jakie wyjście z sytuacji widzi, Szuchewycz oświadczył, że „plunąłby Polakom w mordę”.

„Naplułbym Polakom w mordę — i to wszystko. Dlatego, że ze względu na to, że płaszczymy się przed każdym żebrakiem, również tak wyglądamy. Co powie Moskwa? A co powie Warszawa? A Berlin? A Bruksela? I w końcu co powie Kijów? A Kijów nic nie powie, bo się boi, jak przerażona mysz, która nie wie, gdzie uciec” — powiedział Szuchewycz.

Jak przypomina gazeta, wcześniej minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski w wywiadzie dla portalu wPolityce powiedział, że Polska zablokuje możliwość przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej, jeśli Kijów nie rozwiąże historycznych problemów związanych z wizerunkiem Stepana Bandery.

Sputniknews/Pikio/wPolityce

6 komentarzy do “Skandaliczne słowa ZBRODNIARZA do Polaków! “Naplułbym wam w mordę!”

 • 9 lipca 2017 at 13:15
  Permalink

  Znajdzie sie kij na banderowski ryj suchewycz to cwel

  Reply
 • 10 lipca 2017 at 12:52
  Permalink

  A ja na Ciebie NASZCZAŁ śmieciu…

  Reply
 • 10 lipca 2017 at 13:07
  Permalink

  No to kiscie sie Ukraincy we wlasnym sosie zaprawianym przez Rosjan. A Pan, Panie Szuchewycz niech sam sobie pluje w morde. I co by nie mowic jest Pan zebrakiem. Cala Ukraina jest od kogos zalezna i zebra gdzie tylko moze.

  Reply
 • 22 lipca 2017 at 13:12
  Permalink

  Hue hue wyruchał bym cię w dupę frajerze że mojej ojczyźnie chcesz zaszkodzić chuj ci w dupe

  Reply
 • 22 lipca 2017 at 13:15
  Permalink

  Hahaha my do was wpadamy skurwysyny i odbieramy nasze ziemie wszystkich was wymordujemy bestialsko tak jak wy nas wyruchamy wasze matki i zgwałcimy siory

  Reply
  • 23 sierpnia 2017 at 03:02
   Permalink

   Kretyn jaki czy upadliniec? Jakim cudem ziemie odbieracie? Chyba cos ci sie przysnilo. Widac ze upadline trzeba trzymac krutko za mor*de bo jak sie tego nie robi to od razu pokazuje swe dziurawe zęby! A wiec blokujemy im wejscie do UE na calego! A jak sie nie podoba to wywalamy ich wszystkich z Polski, zero emigracji i karty polaka! Nie ma, skoczylo sie! Źle wam jak sie po dobroci otwiera drzwi – dlatego wy nigdy do niczego nie dojdziecie – czas by rosja was zjadla!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >