Putin prężył muskuły i kombinował jak mógł! Juncker OSTRO sprowadził go na ziemię!

Rosja liczy na kontynuowanie i rozwijanie kontaktów z Komisją Europejską, pomimo istniejących problemów – zapewnił w sobotę prezydent Władimir Putin na spotkaniu z szefem KE Jean-Claude’em Junckerem w Hamburgu, w kuluarach szczytu G20.

Putin, którego wypowiedzi przekazały rosyjskie agencje informacyjne, wskazał, że kierunkiem mogłaby być współpraca pomiędzy Komisją Europejską i tworzoną przez Rosję z krajami postsowieckimi Eurazjatycką Unią Gospodarczą.

Gospodarz Kremla zapewnił, że Rosja będzie szukać możliwości rozszerzenia kontaktów w tej sferze. Poinformował, że we wtorek 11 lipca w Brukseli z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem spotka się szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Juncker – jak relacjonuje agencja RIA-Nowosti – powiedział, że “problemy istniejące pomiędzy Rosją i UE są znane – to Krym i wschodnia Ukraina”. Jednocześnie KE chce “nadal pracować nad tym, by szukać możliwości współpracy i miejsc, gdzie interesy są zbieżne” – dodał szef Komisji Europejskiej.

Wcześniej Kreml zapowiadał, że tematem rozmów Junckera i Putina w Hamburgu będą relacje Rosja-UE i normalizacja współpracy gospodarczej i inwestycyjnej.

money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >