Wspaniałe wieści po wizycie Donalda Trumpa! Polska awansuje do elitarnego klubu!

Ruchir Sharma, szef działu analiz rynków wchodzących w skład banku Morgan Stanley, powiedział, że Polska niedługo jako szybko rozwijająca się gospodarka dołączy do grona krajów rozwiniętych.

Polska przy tej okazji jest porównywana do “azjatyckich tygrysów“. Do tego typu grona zalicza się między innymi Korea Południowa, która w przeciągu bardzo krótkiego czasu, stała się jedną z najsilniejszych gospodarek na świecie. Warto również wspomnieć, iż jeszcze kilkanaście lat po konflikcie na półwyspie koreańskim, gospodarka Korei Południowej była daleko w tyle za gospodarką komunistycznej Korei Północnej. Dziś sytuacja jest zupełnie odwrotna.

Autorzy rankingu brali głównie pod uwagę roczny dochód na jednego mieszkańca kraju. Według prognoz New York Times jeżeli Polska utrzyma tego typu tempo wzrostu, to wkrótce osiągniemy 15 tysięcy dolarów na głowę każdego obywatela pod koniec obecnej dekady. Oznacza to, że już za kilka lata możemy znaleźć się w ścisłej grupie krajów rozwiniętych.

Dodatkowo Ruchir Sharma podkreślił, że Polska jako jeden z niewielu sojuszników Stanów Zjednoczonych wydaje na armię więcej niż 2 procent PKB. Wypełnianie tego zobowiązania przez polskie władze względem Amerykańskiego sojusznika, jest bardzo dobrze odbierane przez Donalda Trumpa.

2 komentarzy do “Wspaniałe wieści po wizycie Donalda Trumpa! Polska awansuje do elitarnego klubu!

 • 8 lipca 2017 at 17:36
  Permalink

  Totalną szlak trafi ,przecież u nich czym gorzej dla Polski to lepiej dla nich !

  Reply
 • 16 lipca 2017 at 15:46
  Permalink

  Niezle zarty. Do Korei brakuje wam miedzy innymi checi do pracy i za duzo cwaniactwa tu jest

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >