PIEKŁO! Krwawe zamieszki na G20! Spalone samochody i doszczętnie zniszczone miasto! Wielu rannych! [WIDEO]

Blisko 80 policjantów zostało rannych w starciach z antyglobalistami w czwartkowy wieczór w Hamburgu w Niemczech. Liczba demonstrujących, która ucierpiała w wyniku zamieszek, nie jest jeszcze znana. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób. W piątek w Hamburgu rozpoczną się obrady szczytu G20. Władze spodziewają się przybycia około 100 tysięcy antyglobalistów.

Demonstracja rozpoczęła się o godzinie 16 od wiecu na placu Fischmarkt. Uczestnicy pochodu starali się następnie przejść w pobliże Centrum Targów, gdzie zaplanowany jest szczyt G20. Przed marszem policja ostrzegła jego uczestników, że narażają się na akty przemocy. Poinformowano także o skonfiskowaniu dużej liczby broni domowej roboty.

Do starć doszło, kiedy policja przypuściła atak i zatrzymała liczący 12 tysięcy osób pochód przeciwników szczytu, zorganizowany pod hasłem “Welcome to Hell” (“Witamy w piekle”). Część demonstrantów – skrajnie lewicowy tzw. czarny blok – miała zasłonięte twarze, co było niezgodne z przepisami. Policjantów obrzucano kamieniami, butelkami i petardami. W odpowiedzi funkcjonariusze użyli armatki wodnej i gazu pieprzowego.

Protestujący wznosili barykady, podpalili kilka samochodów oraz niszczyli wystawy sklepowe i siedziby firm. Według policji kilkakrotnie użyto lasera, kierując go na policyjny helikopter, by oślepić jego pilota. Antyglobaliści rozproszyli się, ale starcia rozszerzyły się w ten sposób na inne dzielnice miasta.

Władze poinformowały, że większość funkcjonariuszy odniosła tylko lekkie obrażenia, do szpitala odwieziono trzech z nich. Nie wiadomo, ile protestujących ucierpiało w zamieszkach.

Szczyt G20 ochrania w Hamburgu około 20 tysięcy policjantów. Miejsce obrad otoczono barierkami. Władze spodziewają się, że w piątek i sobotę przybędzie do miasta około 100 tysięcy antyglobalistów.

Fakt/Reuters/AFP/PAP

Jeden komentarz do “PIEKŁO! Krwawe zamieszki na G20! Spalone samochody i doszczętnie zniszczone miasto! Wielu rannych! [WIDEO]

  • 8 lipca 2017 at 07:15
    Permalink

    Doszczętnie zniszczone miasto. Zapewne tak jak Warszawa w czasie II wojny Światowej. Kto to PISAŁ? PRZEDSZKOLAK?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >