PRZEŁOM! Ważne dla Polski słowa Trumpa! “Pomożemy wam! Popieram tą inicjatywę!” “Nie możecie być zakładnikiem Rosji!”

Zakończyło się już spotkanie w cztery oczy Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą. Polski prezydent zdradził o czym rozmawiali przywódcy państw. Z ust prezydenta USA padła ważna, i niezwykle istotna dla Polski i całego Trójmorza deklaracja! 

– Ta wizyta podkreśla naszą więź i wysoką jakość sojuszu – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Prezydenci rozmawiali przede wszystkim o obronności. Tematy jakie poruszyli to: wojska amerykańskie na terenie Polski oraz bezpieczeństwo Europy.

– Rozmawialiśmy o kontraktach militarnych, o zakupie rakiet patriot, ale też o dostawach gazu do Polski – mówił polski prezydent.

Donald Trump nie zapomniał o wsparciu Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych i jeszcze raz im podziękował. Zapewniał, że darzy Polskę wyjątkową sympatią.

– To zaszczyt, że mogę być tutaj w Polsce, to wspaniały naród i spektakularne miejsce – powiedział Donald Trump.

Donald Trump dziękował wsparciu na jakie w jego odczuciu Amerykanie zawsze mogli liczyć ze strony Polaków. Zauważył również, że w przeciwieństwie do niektórych krajów Polska wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec NATO.

Prezydent USA zdradził, że dalsza część rozmowy dotyczyła również realnego zagrożenia płynącego z Korei Północnej, a także wojny w Syrii. Prezydenci omówili też współpracę gospodarczą oraz co najważniejsze zaczęli rozmawiać o wspólnej polityce energetycznej.

– Popieramy inicjatywę Trójmorza, Ameryka gotowa jest pomagać – zapewnił prezydent Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump jasno zaznaczył, że nie możemy być niewolnikiem Rosji w kwestii dostaw surowców energetycznych. Dodał, że USA jest w pełni gotowe aby wspierać Polskę dostawami gazu ze Stanów Zjednoczonych.

wSedno24.pl

źródło: Pikio.pl/ Kancelaria Prezydenta/ Twitter

Jeden komentarz do “PRZEŁOM! Ważne dla Polski słowa Trumpa! “Pomożemy wam! Popieram tą inicjatywę!” “Nie możecie być zakładnikiem Rosji!”

  • 6 lipca 2017 at 17:21
    Permalink

    Przede wszystkim czekamy na zniesienie wiz turystycznych tak jak to ma miejsce dla prawie wszystkich krajow unii europejskiej … Sytuacja ta uwlacza naszej godnosci jako Panstwu ktore powinno byc traktowane na rowni chocby z Niemcami ktore w niczym nie sa od nas lepsze a wrecz przeciwnie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >