PILNE! Grecja ostrzelała turecki okręt! Konflikt na linii Grecja-Turcja!

Jak donoszą zagraniczne agencje prasowe, turecki okręt transportowy został ostrzelany przez Greków. Ankara twierdzi, że w wyniku “ataku” łódź została uszkodzona. 

Do zdarzenia doszło na wodach Morza Egejskiego. Komentatorzy są zgodni co do tego, że może to być początek poważnego kryzysu dyplomatycznego.

Służby greckie podają, że transportowiec turecki miał zostać skontrolowany przez łódź patrolującą. Do kontroli jednak nie doszło, ponieważ turecki okręt miał zawrócić. Wtedy z greckiej łodzi padły strzały.

Sami Kalkavan w rozmowie z CNN Türk, powiedział że turecka jednostka pływająca w tym momencie znajdowała się około 3 km od Rodos.

Jak podaje agencja Deniz News, transportowiec kierował się do Zatoki İzmit z południowego portu İskenderun.

Wersje przedstawicieli obu państw są rozbieżne. Grecy twierdzą, że zamiarem służb była jedynie kontrola okrętu. Kapitan Kavalkan twierdzi, że łódź patrolująca miała wysunąć stanowcze żądanie, aby frachtowiec zacumował do portu w Rodos. Według kapitana było to celowe działanie wymierzone bezpośrednio w turecką załogę.

Na miejscu niedługo po tym zdarzeniu pojawiły się dwie łodzie tureckiej straży przybrzeżnej. Grecka straż graniczna nie skomentowała zdarzenia – odmówiła odpowiedzi na jakiekolwiek pytania.

wSedno24.pl

źródło: Onet News/Pikio

3 komentarzy do “PILNE! Grecja ostrzelała turecki okręt! Konflikt na linii Grecja-Turcja!

 • 4 lipca 2017 at 13:12
  Permalink

  Grecja nie wytrzymała napięcia. George Soros traci wpływy. Mam nadzieje ze on jak i reszta Syjonistycznych Żydów będą powieszeni publicznie za swoje zbrodnie. Chciałbym aby kara śmierci została przywrócona dla Zydowsko-Masonkich zwyrodnialcow jak on.
  Strzec się Syjonizmu!
  Tępić ich nie zważając że nazywają nas antyemitami. To ich psychologiczna broń aby głupie Goje dalej pozwolili im robić swoje i żyli w ciemnocie.
  MAM NADZIEJE ZE IZRAEL ODPOWIE ZA SWOJE SYJONISTYCZNE ZBRODNIE!

  SAM BÓG SIĘ OD NICH ODWRÓCIŁ ZA ZABICIE JEZUSA. PRZESZLI WIEC NA SATANIZM.
  TO LUD BUTNY I GODNY POGARDY!

  Reply
 • 5 lipca 2017 at 01:04
  Permalink

  Szkoda tylko, że wszyscy zapominają o tym, że Grecja z Turcją są w otwartym konflikcie zbrojnym od X czasu o Cypr… co jest powodem uniemożliwiającym wstąpienia Turcji w szeregi UE…

  Reply
 • 1 września 2017 at 13:05
  Permalink

  no jeszcze k.. , wojny nam potrzeba…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >