NIESAMOWITE odkrycie sprzed 1400 lat na Lubelszczyźnie! “To niezbite dowody na…”

Na terenie Ulowa, archeolodzy dokonali niesamowitego odkrycia sprzed 1400 lat! W tej niewielkiej miejscowości leżącej nieopodal Tomaszowa Lubelskiego przeprowadza się wykopaliska już od 2002 roku. Najważniejsze z 15 stanowisk archeologicznych to te związane z Gotami oraz dwie osady.
Odnaleziono unikatowe konstrukcje słupowe sprzed 1400 lat.

Archeolodzy ustalili, że pierwsze ślady osadnictwa w Ulowie na Roztoczu Środkowym pochodzą sprzed 12 tysięcy lat.

– To odkrycie bardzo zaskakujące i wywołujące mnóstwo pytań’– mów kierowniczka wykopaliska w Ulowie, doktor Barbara Niezabitowska-Wiśniewska z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie.

– Dotychczas naukowcy uważali, że od momentu opuszczenia ziem polskich przez Gotów i Wandalów w połowie V wieku do początku VI wieku, na terenie obecnych ziem polskich panowała tak zwana pustka osadnicza – podkreśliła doktor Barbara Niezabitowska-Wiśniewska –

Pani archeolog dodała, że to odkrycie ma jeszcze jedno ważne znaczenie. Daje niezbity dowód na fakt istnienia tam osadnictwa nieprzerwanie do VII wieku, a nawet do VIII.

Przy projektach badawczych w Ulowie udział bierze zespół składający się z blisko 30 badaczy. Wśród nich nie tylko archeolodzy, ale również botanicy, antropolodzy oraz geolodzy. Jak donosi portal Onet w badaniach i wykopaliskach bierze udział również grupa studentów Instytutu Archeologii UMCS.

wSedno24.pl

źródło: Onet.pl

 Foto: Shutterstock

2 komentarzy do “NIESAMOWITE odkrycie sprzed 1400 lat na Lubelszczyźnie! “To niezbite dowody na…”

 • 4 lipca 2017 at 11:44
  Permalink

  … pustka osadnicza przed chrztem, więc jedyny rozsądny wniosek, że spadliśmy z nieba tuż przed samym chrztem Mieszka I ? 😉

  Reply
 • 2 sierpnia 2017 at 09:42
  Permalink

  Wyjdzie z tego badania archeologicznego , iż obecni Polacy to potomkowie ludów zasiedlających ziemie Polski od kilkunastu stuleci.A teoria że pojawiliśmy się tu dopiero w V wieku będzie błędna.Jest w Internecie artykuł o Pomorskiej Troi.Wynika z niego że w czasach antycznych gdy istniała homerycka Troja Na ziemiach Słowian na pomorzu doszło do ogromnej bitwy. Odkryto bardzo dożo ludzkich szczątków.Jedna grupa to przodkowie Polaków i Skandynawów. I druga grupa to przodkowie lodzi z nad morza Śródziemnego.To epoka brązu.A do jego produkcji Polska posiada odpowiednie złoża.Brak ich na terenie Troi odkrytej nad morzem Śródziemnym.Tam nawet nie ma śladów po ogromnej bitwie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >