Oto czego boi się UNIA! Dlaczego tak im przeszkadza wizyta Trumpa w Polsce? My WIEMY!

Według reuters.com wizyta Donalda Trumpa ma pogłębić niechęć polskiego rządu do Brukseli i doprowadzić do większego podziału w Unii Europejskiej. Poza tym amerykański prezydent będzie chciał promować eksport gazu ziemnego w Europie środkowej i wschodniej.

Autor tekstu zaznacza, że obecność prezydenta USA w naszym kraju ma być wzmocnieniem idei Trójmorza, a zarazem pogłębić podział w Unii Europejskiej.

W artykule nasze władze określane są mianem rządu nacjonalistycznego i oponenta Wspólnoty.

Brukselscy dyplomaci mają być zaniepokojeni projektem Trójmorza, które postrzegają jako podział UE, a wizyta Trumpa w tym kontekście przyprawia ich o jeszcze większy ból głowy.

Zdaje się, że lewackie kręgi poczuły, że słabsze kraje Unii zaczynają podążać w kierunku większej niezależności.

Poza tym na Zachodzie obawiają się, że Trump może wzmocnić antyimigrancką politykę krajów Europy Środkowo-Wschodniej. PiS postrzegany jest jako partia wiodąca pod tym względem w UE, a prezydent USA przez pół roku rządów pokazał, że w tej kwestii ma podobne poglądy.

Dodatkowo wzmocnienie wschodniej flanki NATO może być pretekstem do poruszenia tematu inwestycji w sojuszu. Trump wymaga, aby każdy kraj przeznaczał 2 proc. PKB na zbrojenia. Przeciwne temu są niektóre państwa zachodnie, w szczególności Niemcy.

wSedno24.pl

 

Źródło: reuters.com/wolnosc24.pl

Foto: wolnosc24.pl

2 komentarzy do “Oto czego boi się UNIA! Dlaczego tak im przeszkadza wizyta Trumpa w Polsce? My WIEMY!

 • 1 lipca 2017 at 12:52
  Permalink

  Obecnie przed Polską otwiera się historyczne okno – problem tylko czy potrafimy to wykorzystać…..

  Możemy stać się dla USA tym czym dla nich na Bliskim Wschodzie jest Izrael, a na Dalekim – Korea Południowa. NIGDY jeszcze w historii Amerykanie nie mieli do Polski takiego INTERESU jak obecnie. Oni wiedzą, że jeżeli powstanie Unia Euroazjatycka (Chiny, Rosja, Niemcy), to zostaną wyparci z Europy i przestaną być mocarstwem światowym.
  Tym samym idea Międzymorza z Polską jako jego liderem zaczyna przybierać realne kształty. Dlaczego rząd PISu jeszcze nie upadł mimo wściekłych ataków rosyjsko-niemieckiej esbecji? Bo ma wsparcie Amerykanów (to oni ostrzegli Kaczyńskiego o mającym 16 grudnia nastąpić zamachu stanu), którzy stopniowo wypierają niemiecką i rosyjską agenturę. Niebawem od Amerykanów dowiemy się prawdy o Smoleńsku co będzie ostatecznym ciosem w PO, Tuska i WSIorzy.

  Międzymorze pod amerykańską kuratelą będzie dla nas bardzo korzystne, bo zabezpieczy nas przed zakusami Niemiec i Rosji (Niemcy chcą zwrotu ziem zachodnich, a Rosja pragnie z reszty zrobić strefę buforową) oraz stworzy ochronę przed naporem islamu.

  Reply
 • 3 lipca 2017 at 11:10
  Permalink

  Jak zwykle Niemcom nic się nie podoba co robi Polska i kraje sąsiedzkie.mamy prawo i obowiązek dbac o własny kraj i naród!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >