Komisja Europejska ŻĄDA od Polski zniesienia TEGO prawa! “Jest niezgodne z zasadami Unii!” Co na to Szydło?

Po raz kolejny Komisja Europejska prześwietla Polskę i stwierdza, że… nasz kraj nie działa zgodnie z prawem unijnym. Powodem wszczęcia procedury sprawdzającej wobec Polski była wniesiona do władz wspólnoty skarga dotycząca… podatku. 

Faktem jest, że gdyby Polski rząd zastosował się do “wyroku” Komisji Europejskiej, najbardziej skorzystały by na tym duże firmy. Chodzi o podatek od sprzedaży detalicznej.

Do tej pory według obowiązujących przepisów, przedsiębiorstwo które wypracuje obrót mniejszy niż 17 mln złotych płaci podatek mniejszy lub nie płaci go wcale. Komisja Europejska stwierdza, że to nie jest zgodne z obowiązującym prawem unijnym.

Szczegółowe dochodzenie Komisji wykazało, że progresywny charakter stawek podatkowych w nieuzasadniony sposób działałby na korzyść niektórych przedsiębiorstw kosztem innych – w zależności od ich obrotów i wielkości. Dawałoby to przedsiębiorstwom o niższych obrotach nieuczciwą przewagę ekonomiczną

– podała KE.

W orzeczeniu zaznaczono, że nie neguje się całego systemu podatkowego w Polsce, jednak nie będzie przyzwolenia na takie “faworyzowanie małych firm”.

Czy Polska dostosuje się do Komisji Europejskiej i zniesie podatek? Czas pokaże. KE przypomina, że ten konkretny przepis musi być zniesiony, ponieważ prawo członków wspólnoty europejskiej MUSI zgadzać się z obowiązującym prawem unijnym.

Jak podkreśla KE, podatek od sprzedaży detalicznej jest zaprzeczeniem zasad pomocy państwa.

System ten musi być zgodny z prawem Unii, w tym z zasadami pomocy państwa, i nie może faworyzować w sposób nieuzasadniony wybranych przedsiębiorstw 

– podsumowuje KE.

 

wSedno24.pl

źródło: money.pl/Pikio

4 komentarzy do “Komisja Europejska ŻĄDA od Polski zniesienia TEGO prawa! “Jest niezgodne z zasadami Unii!” Co na to Szydło?

 • 1 lipca 2017 at 15:04
  Permalink

  JAK SIĘ DUŻYM FIRMOM NIE PODOBA TO MOGĄ WYPIERDALAĆ DO NIEMIEC.

  JA WOLĘ MAŁE SKLEPY GDZIE ZA TAKĄ SAMĄ CENE MAM ŚWIEŻY TOWAR A NIE KUPIONY 2 MIESIĄCE TEMU I LEŻAKOWANY GDZIEŚ W CHŁODNIACH RAZEM ZE SZCZURAMI.

  Reply
 • 1 lipca 2017 at 15:12
  Permalink

  Stoczniom nie mogliśmy pomóc, kopalniom nie mogliśmy pomóc, bo Srunia nie kazała. Niemcy swoim pomagają i nikt na to nie patrzy, grecy dofinansowują swoje banki i jest super…… Jedyna decyzja polexit innego wyjścia nie ma.

  Reply
 • 1 lipca 2017 at 17:37
  Permalink

  Ciekawe co na to duże firmy w Polsce, które przeważnie są firmami zagranicznymi – czy oby UE nie działa w interesie swoim i swoich firm???? Do przemyślenia.

  Reply
 • 20 października 2017 at 18:44
  Permalink

  Do tej pory te duże nie płacą, bo to obcy kapitał więc ma w Polsce szczególe przywileje i nikt z Unii nie zainteresował się, że jest to niezgodne z unijnymi traktatami, żeby gnębić male polskie przedsiębiorstwa.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ
loading...
" >