Masowe skargi do KRRiT na TVN! Ludzie żądają odebrania im koncesji! Czy to koniec reżimowej TV?

Portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło kilkanaście tysięcy skarg. Wszystkie dotyczyły jednej stacji – TVN. Ludzie, wściekli poziomem jaki reprezentuje przez wielu nazywana “reżimową”, domagają się odebrania koncesji.   

Do KRRiT wpłynęło w 2016 roku niemal 14 tysięcy skarg i wniosków, z których aż ponad 12 tysięcy to skargi na TVN i TVN24.

– Jednobrzmiące petycje zawierały odniesienia do materiałów prasowych opublikowanych w latach 2010-2016 na portalach internetowych, których autorzy wskazywali na przypadki nierzetelnych informacji podawanych na antenie programów TVN i TVN24 – opisała sprawę KRRiT.
Głośną sprawą, która spowodowała, że stacja TVN znalazła się pod lupą był reportaż,  w którym prawdopodobnie celowo podstawiono osobę łudząco podobną do pilota Artura Wosztyla.  Materiał z jego wypowiedzią został wyemitowany w wydaniu “Faktów” oraz w programie “Czarno na Białym”.

Petycję w sprawie odebrania koncesji TVN i TVN24 podpisało już ponad 35 tysięcy osób.

Wzór takiej petycji został zamieszczony w serwisie Citizengo.org.

– Programy informacyjne telewizji TVN są zmanipulowane, wprowadzają widza w błąd, niejednokrotnie podawane są w nich jako fakty, zdarzenia zmyślone, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych – napisała internautka w treści wniosku.

– Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność – dodała.

Internauci wskazują liczne kłamstwa i manipulacje stacji TVN

– Kłamstwa i manipulacje TVN mają miejsce od lat, a informacji nie sposób tu oddzielić od opinii! Najlepszym tego przykładem jest, gdy po wygranej śp. Lecha Kaczyńskiego wyborów prezydenckich, TVN, ustami jednej ze swoich czołowych prezenterek, Justyny Pochanke, w taki oto sposób zakomunikowała to widzom: „Mam dla państwa złą wiadomość, Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie” – stwierdziła autorka petycji.

– O jakich informacjach tu mowa?!  O zwykłych, niegodziwych wrzutkach medialnych w stylu: „Jak nie wyląduję, to mnie zabije”?, o ostatniej, negatywnej opinii o filmie „Smoleńsk” wyrażonej przez Artura Wosztyla, który A. Wosztylem nie był?, o przekłamaniu wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego przez Katarzynę Kolendę-Zalewską, która sama przyznaje, że „dała plamę”? Nie za dużo tego? – zapytała.

Cóż… pozostaje czekać z zapartym tchem na jakąkolwiek reakcję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ze smutkiem stwierdzamy, że już jakiś czas minął i… nic się nie wydarzyło.

Redakcja – wSedno24.pl

 

źródło: Wirtualnemedia.pl

18 komentarzy do “Masowe skargi do KRRiT na TVN! Ludzie żądają odebrania im koncesji! Czy to koniec reżimowej TV?

 • 12 czerwca 2017 at 15:39
  Permalink

  tracicie bo jestescie nie obligatoryjni na dzis neutralni sa polsat ? jak 60% bylo w tvp to bylo o k

  Reply
 • 12 czerwca 2017 at 16:55
  Permalink

  Zlikwidować , zostawić monopol dla swoich i prać sobie mózg .?

  Reply
 • 12 czerwca 2017 at 19:45
  Permalink

  Won zakłamane niemieckie warchoły Z POLSKI

  Reply
 • 27 czerwca 2017 at 14:19
  Permalink

  to ci dopiero a ja myślałem że rezimowa TV to TVPIS i reszta TVPIS regionalna i radiowa a to prywatna stacja teraz jest rezimowa komuś chyba się pomerdało co to jest tv rezimowa…

  Reply
 • 28 czerwca 2017 at 13:21
  Permalink

  Nic z tego nie będzie, bo takie same zarzuty można postawić TVP! Trzeba oglądać wiadomości w TVN i TVP, albo gdzie indziej szukać.

  Reply
 • 28 czerwca 2017 at 20:36
  Permalink

  “Jednobrzmiące petycje zawierały odniesienia do materiałów prasowych opublikowanych w latach 2010-2016” – no właśnie, jeden baran napisał a owieczki podpisały. A każe im ktoś to oglądać? Zacznę zbierać podpisy za odebraniem koncescji TTVPIS

  Reply
 • 5 lipca 2017 at 17:51
  Permalink

  A kto zapłacił za te “skargi”, pislam, rydzyk kurwski ????

  Reply
 • 5 lipca 2017 at 17:54
  Permalink

  To za ostatnie półtora roku manipulowanie faktami TvKurski już powinna być rozwiązana….

  Reply
 • 5 lipca 2017 at 18:57
  Permalink

  A ja żądam zabrania koncesji kłamliwej tv trwam

  Reply
 • 5 lipca 2017 at 19:13
  Permalink

  No tak,teraz trzeba zamknąć usta mediom mówiącym prawdę.Ale pamiętajcie konusy wszystkich nie zakneblujecie.Mocniejsi byli i musieli spieprzać w podskokach.

  Reply
 • 5 lipca 2017 at 19:14
  Permalink

  No tak,teraz trzeba zamknąć usta mediom mówiącym prawdę.Ale pamiętajcie konusy wszystkich nie zakneblujecie.Mocniejsi byli i musieli spieprzać w podskokach.A w dodatku to jesteście prawdziwymi dupkami.Blokujcie dalej wypowiedzi.

  Reply
 • 5 lipca 2017 at 20:43
  Permalink

  A ja czekam na odebranie koncesji TVP. Niestety to niemożliwe, bo to statutowo jest publiczną, a realnie zakłamaną tubą PIS.

  Reply
 • 5 lipca 2017 at 22:03
  Permalink

  zapewne te donosy i skargi to zmasowana akcja pislamskiego bractwa toruńsko-smoleńskiego bo “tfn” jest im solą w oku.

  Reply
 • 6 lipca 2017 at 00:27
  Permalink

  Kiedyś było dobrze (jak PO była u władzy)… Teraz jest lepiej (“dobra zmiana”) …
  Ale byłoby lepiej, żeby znowu było dobrze !
  Marceli Gajewski, Kraków

  Reply
 • 6 lipca 2017 at 10:35
  Permalink

  …w Polsce ok 1,3 mln ludzi jest objętych leczeniem psychiatrycznym. Ambulatoryjnym lub szpitalnym. Tak więc 35 tysięcy skarg na TVN nie jest niczym nadzwyczajnym. Ja rozumiem, że mając problemy z samym sobą, trudna jest zrozumieć wszystko co nie jest podawane w formie łatwo wchłanialnej papki, nie wymagającej myślenia. Ale wygląda na to że chyba całe te 35 tysięcy które podpisało petycje to są najcięższe przypadki z leczenia zamkniętego, bo nie ogarniają rzeczywistości choćby na tyle żeby mieć świadomość, że zawsze MOGĄ PRZEŁĄCZYĆ KANAŁ, jeżeli nie rozumieją przekazu.

  Reply
 • 6 lipca 2017 at 13:41
  Permalink

  boli ze TVN ma najwiekszá ogladalnosc a pisowska tvp leci na leb

  Reply
 • 12 lipca 2017 at 11:53
  Permalink

  Każdy nawet laik zauważy, że wszystkie niekorzystne wiadomości dla Polski i obecnego rządu są lansowane w TVN i Polsat natomiast dobre są przemilczane. Czas najwyższy zakończyć przyzwolenie tym nadawcom na kreowanie zakłamanego przekazu i celowe wprowadzanie Polskiego społeczeństwa w błąd. Ci nadawcy mają duży udział w obecnym podziale społeczeństwa gdyż poprzez nieprawdziwy przekaz kreują same negatywne odczucia dla władzy, Polskiej gospodarki i demokracji.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ